NEZIDERSKÉ JAZERO

neusiedler see

Pre rodiny s deťmi, ktoré vnímajú cyklistiku ako relax, odporúčame Neziderské jazero. Do mestečka Neusiedler am See sa dostanete vlakom z bratislavskej vlakovej stanice Petržalka až na zastávku Parndorf Ort. Odtiaľ budete pokračovať smerom na juh cez vinohrady do Neusiedler am See. Obľúbená dovolenková destinácia v susednom Rakúsku láka najmä pocitom prímorskej atmosféry a výborne vybudovanou sieťou cyklociest v okolí jazera, ktorá je dlhá 132 km. Zdatnejší cykloturisti môžu vyraziť z Neusiedl am See už ráno a prejsť celé jazero za jeden deň, prípadne si rozdeliť trasu na dva dni a každý z nich si vyčleniť na inú atrakciu v okolí. Pre tzv. sviatočných cykloturistov alebo rodiny s deťmi odporúčame vyhradiť si na návštevu Neziderského jazera viac času, rozdeliť si trasu podľa potreby na viac dní a vychutnať si všetky zaujímavosti, ktoré tento región ponúka.

Okrem Neusiedler am See ponúka Rakúsko množstvo cyklotrás, tú správnu Vám pomôže nájsť aplikácia Bergfex Touren & GPtracking

MIKULOV

mikulov

Pre milovníkov náročnejších tratí máme niečo v susedných Čechách, konkrétne cyklotrasu Mikulov. Toto juhomoravské mestečko s dominantou zámku, ktorý sa vypína na skale v centre mesta, patrí medzi vyhľadávané turistické destinácie s nádhernými cyklotrasami. Ak si urobíte zastávku každých 20 km, môžete si vychutnať všetky pamiatky v okolí - park okolo Hraničního zámečku, Apollonov chrám s vyhliadkovou terasou, z ktorej sa Vám naskytne výnimočný rozhľad po Lednických rybníkoch. Po zaslúženom oddychu Vás čaká Břeclav, Mikulčice s vinárskym múzeom a Hodonín, kde sa okrem krásneho zámku nachádza aj múzeum T.G.Masaryka. Cez Strážnicu s peknými historickými pamiatkami už len prechod cez mesto Veselí nad Moravou a ste tesne pred cieľom - v Uherskem Ostrohu, kde si môžete prezrieť miestny zámok. Cyklovýlet odporúčame zakončiť v kempe Slovácky Dvůr, ku ktorému sa dostanete pozdĺž železničnej trate.

Na výber z množstva cyklotrás v Čechách poslúži aplikácia Na kole i pěšky

SITNO

Sitno

Cykloturistika zažíva v poslednom období veľký boom aj na Slovensku. Ak chcete zostať verný domácim cyklovrcholom, neoľutujete. Každý z nich má svoj vlastný pôvab a krásu. Úplne výnimočná, vhodná pre náročnejších cyklistov, je cyklotrasa na Sitno. Výstupová cesta na kopec s nadmorskou výškou 1000 m opradený mnohými legendami sa začína južne od Svätého Antona vo výške 400 m nad morom a meria 7 km. V dolnej časti prejdete cez Rovne, potom vyššie lesom cez Sitience a čaká Vás záverečné 23%-né stúpanie. Od Počúvadlianskeho jazera môžete vyjsť úplne na hore na bicykli po vrstevnicovej lesnej ceste, ktorá sa napája na asfaltku. Dostanete sa na ňu aj zo sedla Krížna po lesnej zvážnici alebo lesnými cestičkami z Ilije.

Ak na Slovensku hľadáte aj niečo menej náročné, využite aplikáciu Cyklomapy

Samozrejme, pri každej ceste mimo hraníc nezabudnite na cestovné poistenie. Pripomíname, že bicykel je rovnako ako ostané športové potreby poistením krytý v  poistení zariadenia domácnosti. V rámci poistenia zodpovednosti príslušníkov domácnosti máte poistené aj škody na zdraví či majetku, ktoré spôsobíte ako cyklista svojou jazdou. Poistenie platí nielen doma, ale v celej Európe.

Želáme Vám veľa šťastných kilometrov na bicykli!

 

Zdroje: https://bit.ly/2KgixDZ, https://bit.ly/2rB6Rnz, https://bit.ly/2KSics8

____________________________________________________

UNIQA poisťovňa, a. s. je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Zaznamenáva kontinuálny nárast v predpísanom poistnom ako aj úspešný hospodársky výsledok. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa OTČINA, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu UNIQA Group mení obchodné meno na UNIQA poisťovňa, a.s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.