Slovensky > O nás > Aktuality > Blahoželáme a ďakujeme! Petra a jej kariéra sú pre nás symbolom hodnôt, ktorým veríme

22.03.2021

Petra Vlhová si včera prevzala veľký krištáľový glóbus za absolútne prvenstvo vo Svetovom pohári (SP) a v tohtoročnej náročnej sezóne poznačenej pandémiou sa stala najlepšou lyžiarkou na svete. Ako jediná dokonca absolvovala všetkých 31 pretekov, pričom 6 x zvíťazila a 21 x sa umiestnila v prvej desiatke. UNIQA ako jej generálny partner jej k tomuto historickému úspechu srdečne blahoželá.

„Keď sme v roku 2018 uzavreli dohodu o generálnom partnerstve s Petrou Vlhovou, vyjadril som presvedčenie, že modrá prilba jej prinesie šťastie a jej najväčšie úspechy nepochybne ešte len prídu. Neuveriteľne ma teší, že moje slová sa včera naplnili. Petra sa stala v tejto sezóne najlepšou lyžiarkou na svete, k čomu by som jej v mene UNIQA chcel zablahoželať a zároveň poďakovať. Poďakovať za jej nezlomnú vôľu, bojovnosť a vytrvalosť, ktoré ju dostali na absolútny vrchol. Aj vďaka nej mohlo Slovensko v tejto náročnej dobe naplno precítiť eufóriu, radosť a neuveriteľný pocit hrdosti. Petra a jej kariéra sú pre nás symbolom hodnôt, ktorým veríme a sme hrdí na to, že jej na ceste za víťazstvami môžeme pomáhať,“ komentoval fenomenálny úspech Petry Vlhovej generálny riaditeľ UNIQA poisťovne Martin Žáček.

Foto UNIQA, 2018, zprava: Martin Žáček, Petra Vlhová, Veronika Velez Zuzulová a Wolfgang Friedl po podpise zmluvy s Petrou Vlhovou

UNIQA sa stala generálnym partnerom Petry Vlhovej v roku 2018. Petra tak prebrala štafetu od Veroniky Velez Zuzulovej, ktorú UNIQA ako hlavný partner podporovala takmer 13 rokov a spolupráca pokračuje aj naďalej. UNIQA podporila aj tohtoročný SP v Jasnej a v roku 2016 bola dokonca jeho hlavným partnerom. Významným svetovým sponzorom zjazdového lyžovania je aj rakúsky koncern UNIQA, v rámci ktorého pôsobí aj UNIQA poisťovňa.