Slovensky > O nás > Aktuality > UNIQA reaguje na dezinformácie, ktoré sa objavili v súvislosti s prechodom dôchodkových fondov AXA pod značku UNIQA

UNIQA reaguje na dezinformácie, ktoré sa objavili v súvislosti s prechodom dôchodkových fondov AXA pod značku UNIQA

23.12.2020

V rámci zlučovania spoločnosti AXA pod značku UNIQA sa v poslednom čase ku klientom DDS a DSS AXA dostávajú z rôznych zdrojov informácie, ktoré sa nezakladajú na pravde. Podľa informácií od samotných klientov sa dezinformácie týkajú najmä platnosti ich zmlúv a ich ďalšieho spravovania spoločnosťou UNIQA. UNIQA upozorňuje klientov, aby sa nenechali oklamať a ubezpečuje všetkých klientov dôchodkového sporenia, že ich zmluvy sú platné a ich úspory budú v UNIQA rovnako v bezpečí, ako boli doteraz. 

 

Vážení klienti, v rámci zlučovania spoločnosti AXA pod značku UNIQA sme v poslednom čase zaznamenali viacero podnetov, ktoré sa týkali spochybňovania platnosti Vašich zmlúv, ktoré boli uzatvorené v AXA a ich ďalšieho spravovania spoločnosťou UNIQA. Chceli by sme Vás ubezpečiť, že tieto informácie sa nezakladajú na pravde. Prechodom pod značku UNIQA sa pre Vás nič nemení a Vaše zmluvy dôchodkového sporenia budú ďalej pokračovať bez akejkoľvek zmeny so všetkými povinnosťami a právami, ktoré z nej vyplývajú. UNIQA má v oblasti spravovania dôchodkov a investícii dlhodobé skúsenosti, o čom svedčí aj objem aktív spravovaných materskou spoločnosťou UNIQA v Rakúsku. Vaše úspory vo fondoch budú teda rovnako v bezpečí, ako boli doteraz.

Napriek dezinformáciám, ktoré sa k Vám dostávajú, Vás chceme informovať, že UNIQA preberá obe dôchodkové spoločnosti AXA vrátane ich existujúcich licencií a celého súčasného teamu, ktorý sa o zmluvy DDS a DSS staral. Z AXA takisto preberáme aj celú jej investičnú spoločnosť vrátane všetkého existujúceho know-how. Znamená to, že v UNIQA budeme pri spravovaní dôchodkových fondov pracovať s tým istým odborným tímom, ktorý sa o Vaše dôchodky staral v AXA. Či už ide o samotné investovanie, administratívu, prípadne podporu na call centre a pobočkách.

UNIQA je spoločnosť, ktorú klienti dlhodobo vnímajú ako atraktívneho poisťovateľa s dobrým renomé, o čom svedčí aj opätovné ocenenie Best Buy Award, kde nás ľudia označili za poisťovňu s najlepším pomerom ceny a kvality na Slovensku. Rovnako sme hrdí na ocenenie Customers Friend, kde nás naši klienti označili za spoločnosť, ktorá je im blízka.

Veľmi sa tešíme, že Vás budeme môcť v sporení na dôchodok podporovať aj v budúcnosti a veríme, že Vám pod značkou UNIQA budeme poskytovať produkty a služby tej najvyššej kvality.

Martin Žáček, generálny riaditeľ UNIQA
Peter Socha, predseda predstavenstva UNIQA d.s.s, a.s.