Slovensky > O nás > Aktuality > UNIQA doplnila svoje aktivity v zjazdovom lyžovaní partnerstvom s českou slalomárkou Martinou Dubovskou

22.10.2021

Finančná skupina UNIQA sa stala generálnym partnerom lyžiarky Martiny Dubovskej. Špičková športovkyňa s česko-slovenským koreňmi, ktorá preteká za Českú republiku, tak doplní program tradičného spojenia značky UNIQA s alpskými lyžiarkami a lyžiarmi.

UNIQA už 16 rokov spolupracuje s mimoriadne úspešnou slalomárkou Veronikou Velez-Zuzulovou a 4 roky sprevádza aktuálne najlepšiu zjazdovú lyžiarku na svete Petru Vlhovú. Tento rok k nim pribudol najlepší slovenský zjazdový lyžiar v mužskej kategórii Adam Žampa a v Česku je to aktuálne Martina Dubovská. Obe nové posily budú štartovať vo Svetovom pohári aj Európskom pohári s modrou prilbou a logom UNIQA na čele.

"Partnerstvo s UNIQA je pre mňa cťou. Na pretekoch som modré prilby s logom UNIQA na hlavách špičkových pretekárov a pretekárok stretávala často, vždy to boli veľké mená. Mám veľkú radosť, že sa teraz môžem zaradiť k nim a verím, že dokážem aj svojimi výkonmi v nadchádzajúcej sezóne, že k nim patrím zaslúžene, " privítala Martina Dubovská nové spojenie s UNIQA.

"Veríme, že naša tradičná modrá helma prinesie šťastie aj Martine, podobne ako jej slovenským predchodkyniam. Veronika Zuzulová s ňou získala mnoho cenných kovov v slalome a Petra Vlhová dokonca vyhrala v minulej sezóne veľký krištáľový glóbus za celkové hodnotenie. Je pre nás pridanou hodnotou, že Martina má fanúšikov v Čechách i na Slovensku, pretože naša značka je aktívna na oboch trhoch, „ komentovala začiatok spolupráce Silvia Vlasková, riaditeľka pre Brand & Marketing UNIQA v SR a ČR.

Aby sa Martine Dubovskej naozaj darilo, doplní brand UNIQA na helme aj obrázok anjela, ktorý ju bude na zjazdovkách ochraňovať. V jej prípade nemôže anjel znázorňovať nikoho iného než jej mamu, ktorá jej vlani počas sezóny Svetového pohára zomrela pri autonehode.

Výber športovcov v odvetví lyžovania nie je náhodný. Materský koncern UNIQA Insurance Group so sídlom vo Viedni má podporu špičkových lyžiarov vo svojej DNA. Zjazdové lyžovanie sa teší v Rakúsku obrovskej popularite, s určitým zveličením možno povedať, že Rakúšania sa rodia už s lyžami na nohách. UNIQA v Rakúsku v minulosti spolupracovala s takými šampiónmi, akými boli Stephan Eberharter, Benjamir Raich, Marlies Schildová, alebo aktuálne Marco Schwarz. Na Slovensku je UNIQA významných sponzorom lyžovania už roky, teraz k tomu pribudne aj český lyžiarsky svet.

"Partnerstvo vnímame ako komplexnú spoluprácu, nielen ako logo na čele športovcov. Ide nám o všestranné dôveryhodné aktivity, pri ktorých sa úspešný a populárny športovec môže stať ambasádorom našich hodnôt a influencerom v tom najlepšom slova zmysle. Martina je cieľavedomá a húževnatá, stále usmievavá a pozitívna osobnosť. Je empatická a snaží sa pomáhať druhým, čo sú dôležité vlastnosti pre naše vzájomné partnerstvo, " zdôraznila Silvia Vlasková.

Martina Dubovská (28) sa narodila v Třinci a žije v Liptovskom Mikuláši. V detstve dokonca bývala na rovnakom sídlisku ako jej lyžiarska kolegyňa Petra Vlhová. Prvým trénerom bol jej otec, ktorý dbal na všestrannosť, a preto sa okrem lyžovania venovala aj gymnastike a atletike. V juniorských rokoch pretekala za Slovensko, teraz v dospelosti súťaží za Česko. Tu trénovala v začiatkoch s úspešnpu českou lyžiarkou Šárkou Záhrobskou - Strachovou. Vo Svetovom pohári jazdí od roku 2011. Najväčšie úspechy dosiahla v minulej sezóne 2020/21, kedy zasiahla do deviatich slalomov SP a vo všetkých dokázala bodovať, trikrát dokonca medzi desiatkou najlepších. Celkovo obsadila v hodnotení slalomárok desiatu priečku. Aktuálne ju trénuje Andrej Prevuzňák.

"Som veľmi rada, že sa mi po rokoch vo Svetovom pohári podarilo prebojovať do širšej slalomovej špičky a že som desiata na svete. Hlavou som však už v novej sezóne, ktorá bude okrem iného aj olympijská. Trénovala som tak, aby som bola minimálne rovnako dobrá alebo dokonca aj lepšia, " načrtla najbližší plán Martina Dubovská.