Slovensky > O nás > Aktuality > Oznámenie: Spoločne pomáhame klientom zasiahnutým tornádom a víchricou

Oznámenie: Spoločne pomáhame klientom zasiahnutým tornádom a víchricou

30.06.2021

V priebehu niekoľkých minút sa mnohým obyvateľom južnej Moravy a ďalších miest v Česku zmenil život od základov a prišli takmer o všetko, čo po celý svoj život budovali. Udalosť si vyžiadala 6 ľudských životov a približne 200 ľudí bolo vážne zranených. Stovky domov bolo zničených, tisíce obyvateľov zostalo bez strechy nad hlavou a boli evakuovaní.
Všetci v týchto dňoch myslíme na ľudí postihnutých touto kalamitou a ich rodiny. Nedá sa vyjadriť slovami, čím si prešli a čo ich ešte čaká.

Robíme všetko pre to, aby sme čo najrýchlejšie pomohli našim klientom: v českej UNIQA sú nasadené všetky dostupné kapacity, technici sú na mieste škôd, pomoc prisľúbili aj kolegovia zo slovenskej UNIQA.

Call centrum posilnilo počty operátorov a skúšku ohňom zažíva aj naša virtuálna asistentka NIKI – skrátka, naši kolegovia vybavujú prichádzajúce požiadavky s najvyššou prioritou. Call centrum tiež aktívne kontaktuje všetkých našich klientov v postihnutých oblastiach, ktorí doteraz škodu nehlásili, aby sme zistili, či a do akej miery boli katastrofou zasiahnutí.

Stihli sme už vybaviť a vyplatiť desiatky poistných udalostí. Postihnutým klientom vyplácame prednostne 50 % zálohy na poistné plnenie, aby mohli obnovu svojich životov začať čo najrýchlejšie. Takisto odpúšťame individuálnym klientom povinnú spoluúčasť na majetkových škodách.

Prispejte do našej darcovskej výzvy

Mnohí z nás zamestnancov a spolupracovníkov cítime silnú potrebu prispieť aj ďalšou osobnou pomocou na obnovu zničených obcí. Preto sme sa rozhodli v spolupráci s humanitárnou organizáciou ADRA založiť verejnú darcovskú výzvu, ktorej výťažok poputuje na priamu pomoc poškodeným obyvateľom. Navyše príspevok vo výške 100 000 Kč na účet poukáže aj spoločnosť UNIQA. Veríme, že spolu tak prispejeme sumou 200 000 Kč.

Pridajte sa k nám, nech pomôžeme spoločne obnoviť život v postihnutých oblastiach a prispejte do darcovskej výzvy priamo na odkaze Zaměstnanci a přátelé UNIQA pojišťovna a.s. pomáhají Moravě | Darujme.cz .

Naša rýchla pomoc je potrebná.

Ďakujeme.